piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaPoradyJak zbudować karmnik dla ptaków

Jak zbudować karmnik dla ptaków

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody, budowa karmnika dla ptaków może być dla Ciebie świetnym projektem. Nie tylko będziesz cieszyć się obserwowaniem przylatujących i odchodzących ptaków, ale także będziesz mieć satysfakcję, wiedząc, że zapewniłeś im miejsce do jedzenia i picia. Budowa karmnika dla ptaków to stosunkowo łatwy projekt, który można wykonać w kilka godzin. Ponadto jest to świetny sposób na wykorzystanie części zapasowych lub materiałów pochodzących z recyklingu, które możesz mieć. Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, oto krótki przewodnik, jak samodzielnie zbudować karmnik dla ptaków.

Wybierz odpowiednią lokalizację i materiały

Decydując, gdzie umieścić swój karmnik, upewnij się, że wybierasz miejsce z dala od drzew lub krzewów. Dzięki temu ptaki będą miały wyraźny widok na zbliżające się drapieżniki. Należy również unikać umieszczania karmnika zbyt blisko domu lub innego budynku.

Materiał, którego użyjesz do karmnika dla ptaków, będzie w dużej mierze zależał od rodzaju ptaków, które chcesz przyciągnąć. Jeśli chcesz zwabić mniejsze ptaki, świetnie sprawdzi się materiał PVC lub plastikowa butelka. W przypadku większych ptaków musisz użyć mocniejszego materiału, takiego jak drewno

Aby rozpocząć, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Najpierw potrzebujesz dużego kawałka drewna. Możesz użyć wstępnie przyciętego elementu ze sklepu z narzędziami lub wyciąć własny za pomocą piły. Następnie będziesz potrzebować wiertarki, śrub i gwoździ. Potrzebny będzie również młotek, śrubokręt i piła. Na koniec będziesz potrzebować farby, nasion ptaków i siatki drucianej.

Wybierz odpowiedni rodzaj paszy

Rodzaj stosowanej karmy dla ptaków będzie również zależeć od rodzaju ptaków, które chcesz przyciągnąć. Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju paszy użyć, dobrym uniwersalnym pokarmem dla ptaków są nasiona słonecznika. Jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przy doborze odpowiedniego rodzaju zboża do karmnika. Pierwszy to wielkość ziarna. Karmnik musi być w stanie pomieścić wystarczająco dużą ilość zboża, aby ptaki miały wystarczająco dużo jedzenia. Drugi to rodzaj ziarna. Karmnik musi być w stanie dozować różne rodzaje zbóż, aby zapewnić ptakom najlepszą możliwą paszę.

Złóż karmnik dla ptaków

Po zebraniu wszystkich materiałów nadszedł czas na rozpoczęcie montażu. Jeśli używasz rury PCV lub plastikowej butelki, zacznij od wycięcia otworu w boku, który jest wystarczająco duży, aby ptaki zmieściły się w karmniku. Następnie po prostu przymocuj karmnik do drzewa lub słupka za pomocą sznurka lub drutu.

Po zebraniu wszystkich potrzebnych rzeczy możesz rozpocząć budowę karmnika dla ptaków. Pierwszym krokiem jest pocięcie kawałka drewna na cztery równe kawałki. Następnie weź dwa kawałki i wywierć w nich otwory. Otwory te będą używane do skręcania kawałków drewna. Następnie weź pozostałe dwa kawałki drewna i zbij je razem. Teraz, gdy rama karmnika dla ptaków jest gotowa, nadszedł czas, aby dodać siatkę drucianą. Wytnij kawałek drucianej siatki, który jest nieco większy niż otwór w ramie. Następnie za pomocą młotka i gwoździ przymocuj drucianą siatkę do ramy. Upewnij się, że siatka druciana jest dobrze przymocowana, aby nasiona ptaków nie mogły wypaść.

Zawieś karmnik dla ptaków

Jeśli używasz drewna, musisz najpierw wywiercić otwór w górnej i dolnej części karmnika. Następnie wkręć kilka haczyków z oczkami, aby móc je później powiesić. Następnie dodaj karmę dla ptaków do karmnika i przykręć górną część. Wreszcie nadszedł czas, aby pomalować karmnik dla ptaków. Możesz użyć dowolnej kolorowej farby, którą lubisz. Gdy farba wyschnie, możesz dodać nasiona ptaków do karmnika. Następnie poczekaj, aż ptaki przyjdą i ciesz się nową stacją karmienia.

OLECANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najbardziej popularne