poniedziałek, 7 października, 2024
Strona głównaPoradyZabezpieczenie skóry naturalnej - finishe i kondycjonery

Zabezpieczenie skóry naturalnej – finishe i kondycjonery

Nie od dziś wiadomo, że naturalna skóra bydlęca jest niezwykle szlachetnym materiałem, który trudno zdobyć. Mają z tym problem nie tylko klienci, ale również kaletnicy, którzy muszą nie tylko stworzyć idealny projekt skórzany, ale także pozyskać materiał do swojej pracy. Dlatego kaletnicy zdają sobie sprawę z wartości posiadania dobrego kawałka skóry. Każdy dobry kaletnik przykłada szczególną uwagę do wykończenia krawędzi skóry, ale także zadbania o całą mizdrę. Aby zrobić to najefektywniej kaletnicy korzystają z usług chemii do skór którą są wysokiej jakości finishery i kondycjonery. Potrafią one zadbać o skórę na różnych płaszczyznach sprawiając, że posiada jeszcze więcej zalet!

Jak działają finishe i kondycjonery do skóry?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić ogólne działanie chemii do skóry. Wszystko zależy od rodzaju produktu, z którego aktualnie korzysta kaletnik. Jednak mniej więcej można dostrzec kilka wspólnych cech, które posiadają wszystkie kondycjonery do skóry. Przede wszystkich chemia do skóry z chemicznego punktu widzenia jest bogata w różnorodne tłuszcze. Dzięki obecności tłuszczy substancja może bardzo dobrze penetrować w pory skóry pozostając w niej na dłuższy czas. Ma to sporo różnorodnych korzyści, które sprawiają, że skóra jest materiałem o jeszcze większej wartości.

Zobacz: Finish do skóry naturalnej – CraftPoint

Hydrofobowa warstwa preparatu naniesiona na krawędzie bądź mizdrę skóry jest w stanie działać jako swego rodzaju płaszcz ochronny. W ten sposób właściwa struktura skóry zostaje ochroniona przed szkodliwych działaniem czynników środowiska zewnętrznego. Chodzi tutaj przede wszystkim o wilgoć, pleśnie, ale także otarcia mechaniczne czy pył. Dzięki takiej ochronie skóra jest w stanie przetrwać o wiele dłużej w nienaruszonym stanie. W jakie kondycjonery do skóry warto zainwestować swoje pieniądze aby uwydatnić efekt wizualny i trwałość każdego kawałka skóry?

Tokonole – japoński preparat do wykańczania krawędzi skóry

Tokonole to substancja służąca do wykańczania krawędzi skóry pochodząca z kraju kwitnącej wiśni. Azjaci nie od dziś są znani ze swojej perfekcyjności i dbałości o szczegóły. W tym przypadku stworzyli oni świetny preparat na bazie wody, który jest w stanie zabezpieczyć każdą krawędź skóry. Jednak aby wyciągnąć maksymalne właściwości z preparatu jakim jest tokonole trzeba posługiwać się pewnym schematem postępowania. Na początku krawędź skóry należy poddać działaniu edge bevelera, który przygotuje ją do polerowania. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy tokonole na krawędź skóry, a następnie polerowanie jej za pomocą wood slickera. Polerowanie samo w sobie jest niezwykle proste – wystarczy tylko pocierać krawędź skóry o dobrane zagłębienie wood slickera. Proces ten powtarza się do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku kaletniczych wyrobów to określenie wyjątkowo znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Krawędzie są niezwykle ważnym elementem każdej pracy i wszyscy kaletnicy zdają sobie z tego sprawę. Brak zabezpieczenia krawędzi może pogorszyć efekt wizualny, ale również trwałość wykonanego projektu.

Farba do skóry firmy Fiebing’s

Firma Fiebing’s jest jedną z najpopularniejszych, a zarazem najlepszych marek jeżeli chodzi o produkcję farb do skóry naturalnej. To lata praktyki i dopracowywania najdrobniejszych szczegółów swoich preparatów, które zaowocowały idealnym składem i konsystencją wytwarzanych farb. Fiebing’s tworzy najróżniejsze rodzaje farb, które mogą być wykorzystywane na kilka sposobów. Obecnie furorę robią farby do renowacji skóry, które są bliskie sercu kaletników uwielbiających przywracanie skórzanych projektów do życia. Czasem zdarza się, że niektóre elementy galanterii skórzanej są już wysłużone i poobcierane. Wtedy kaletnik może użyć farb renowacyjnych i bazując na swoim doświadczeniu przywrócić należyty wygląd danego projektu.

Oprócz farb renowacyjnych można również znaleźć ciekawe farby do antykowania skóry. Wbrew pozorom w dzisiejszych czasach znajduje się spora część osób wielbiących starodawny styl. Farby do antykowania skóry potrafią postarzać ich wygląd sprawiając, że kaletnicy mogą utworzyć projekty przywołujące czar wspomnień pasjonatów dawnej mody. 

Ochrona powierzchni skóry z olejem kopytkowym

Olej kopytkowy to jeden z najlepszych olejów do zabezpieczania powierzchni skóry jaki znajduje się na rynku. Jego konsystencja i właściwości idealnie współgrają z powierzchnią skóry najlepiej odnajdując się na powierzchniach najbardziej narażonych na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Zadaniem oleju kopytkowego jest utworzenie ochronnej warstwy, która poprawi właściwości regeneracyjne skóry jednocześnie zabezpieczając ją przed wilgocią. Taki pakiet korzyści jest w stanie przekonać do siebie nawet najbardziej wymagających kaletników. Po użyciu oleju kopytkowego warto dać skórze kilka chwil na ,,odpoczynek” i wchłonięcie substancji we własne pory. Wtedy olej kopytkowy zacznie działać, a skóra będzie odpowiednio zakonserwowana.

OLECANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najbardziej popularne